Laçin’in oyunu Samsun’dan sonra Ordu’da da yasaklandı

MHP Ordu Milletvekili, bu tiyatro oyununa ilişkin Laçin’i ve AKP’li Ordu Büyükşehir Belediyesi’ni hedef alarak, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Ordu’yu AK Parti mi, CHP mi yönetiyor?” diye yazmıştı


Oyuncu Berna Laçin’in Samsun’dan sonra Ordu’da da tiyatro oyunu valilik tarafından yasaklandı.

Daha önce Elazığ Depremi’nde eleştirel paylaşımlarda bulunan Laçin’e yönelik sosyal medyada da bir linç kampanyası başlatılmıştı.

Ordu Barosu tarafından organize edilen tiyatro etkinliği için salon Ocak ayında tutulmuştu. Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle Berna Laçin “Hayal Satıcısı” isimli bir oyun için sahneye çıkacaktı ancak oyunun oynanmasına iki gün kala valilik kültür turizm ilk müdürlüğü tarafından oyunun iptal edildiği bilgisi paylaşıldı.

MHP’Lİ VEKİL OYUNU HEDEF ALMIŞTI

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, bu tiyatro oyununa ilişkin Laçin’i ve AKP’li Ordu Büyükşehir Belediyesi’ni hedef aldı. Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Ordu’yu AK Parti mi, CHP mi yönetiyor?” dedi.

Enginyurt’un ve sosyal medyadaki diğer hedef göstermelerin ardından Laçin’in oyunu iptal edildi.

BARODAN AÇIKLAMA

Ordu Barosu tarafından yaşanan duruma ilişkin yazılı açıklama yapıldı. Açıklamada, “Oyuna birkaç gün kala, sosyal medyada bilinçli olduğunu düşündüğümüz provakatif söylemler kamu kurumlarını ve temsilcilerini hedef haline getirmiş, hiçbir siyasi içerik ve söylem barındırmayan, tamamen sosyal ve kültürel etkinlik kapsamında kalan oyunun iptali için kamuoyu baskısı oluşturulmaya çalışılmıştır.” denildi.

Baro bilet paralarının seyircilere iade edileceğini açıkladı.