64 baronun dayanışmasıyla oyun sahnelendi

Berna Laçin’in “Hayal Satıcısı” oyununun 8 Mart günü Ordu’da gerçekleşecek gösterimi valilik tarafından engellenmişti


64 baro Berna Laçin’in oynadığı ve birçok ilde salon engeli ile karşılaşan “Hayal Satıcısı” adlı oyunun afişine logolarının ekledi. Laçin bu dayanışmanın sonucunda Ordu’da sahneye çıktı.

Samsun turnesinde salon engelleri ile karşılaşan Berna Laçin, Ordu’da da benzer gerçeklerle engellenmek istenmişti. MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Laçin’i ve AKP’li Ordu Büyükşehir Belediyesi’ni hedef almış ve ardından valilik 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde oyunun salon iznini iptal etmişti. İptale gerekçe olarak OKSM Büyük Salon’da çocuk oyunu için yapılan etkinlik sırasında ışık mikserinde meydana gelen arıza gösterildi.

SANATÇI BİR OTELİN RESTORANINDA OYUNUNU SAHNELEDİ

Ordu Barosu’nun 8 mart etkinliği kapsamında sahneye çıkacak olan Laçin’e ve oyununa ise 64 baro sahip çıktı. Afişe baroların hepsinin logosu eklenirken oyuncu kentteki bir otelin restoranında sahneye çıktı.

“Hayal Satıcısı” adlı oyunu burada geniş bir kalabalık seyretti.

BARO: TÜM TÜRKİYE’NİN ETKİNLİĞİNE DÖNÜŞTÜ

Ordu Barosu Başkanı Avukat Haluk Murat Poyraz ise, “Tiyatro etkinliğimiz sadece baronun etkinliği olmaktan çıkarak tüm Ordu’nun, tüm Türkiye’nin hak ve özgürlükler paydasında sahiplendiği bir etkinliğe dönüşmüştür” dedi.