Kocaeli Üniversitesi şenliklerinde konserler programdan çıkarıldı

13-15 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek bahar şenlikleri etkinlikleri arasında yer alan konser programı iptal edildi


Kocaeli Üniversitesi’nde 13-14-15 Mayıs tarihlerinde gerçekleşecek olacak bahar şenlikleri etkinlikleri arasından konserler çıkarıldı. Programda konser yerine mehteran takımı şovuna yer verildi.

Kocaeli Üniversitesi kulüpleri de şenlik programında iptal edilen konserlere ilişkin ortak bir metin yayınladı. Şenliğe kısa bir süre kala herhangi bir gerekçe gösterilmeden iptal edilen konserlerin öğrencilerin motivasyonu için önemli olduğu ifade edilen açıklamada kulüplerle birlikte hareket edilmediği, kulüplerin şenlik sürecinin dışında tutulduğu belirtildi.

Ortak açıklamada, “Kocaeli Üniversitesi öğrencileri olarak; öğrencileri, öğrenci kulüplerini muhatap almadan, açıklama dahi yapmaksızın yıl boyunca bizler tarafından heyecanla beklenen Bahar Konserlerinin iptal edilmesi biz öğrenciler tarafından kabul edilemez. Biz öğrencilerin 1 yıl boyunca verdiğimiz yoğun emekler karşısında hem sosyalleşme hem de eğlence ihtiyacımız karşısında bu şenlikleri beklediğimiz göz ardı edilmemelidir. Aşağıda imzası bulunun okul kulüpleri olarak rektörlüğü bu fikrinden vazgeçmeye ve biz öğrencilerin taleplerine kulak vermeye çağırıyoruz” denildi.