“Her şey güzel olacak” pankartı yasaklandı

Kadıköy’de Soma Katliamı anmasında açılan “Her şey güzel olacak” pankartı polis tarafından valilikçe yasaklandığı gerekçesiyle kaldırıldı


İstanbul Kadıköy’de Soma Katliamı’nda ölen 301 madenciyi anmak için yapılan eylemde polis “Her şey güzel olacak” pankartının  ve sloganın valilik tarafından yasaklandığını ve pankart kaldırılmazsa eyleme müdahale edeceklerini söyledi. Bunun üzerine pankart kaldırıldı ve eyleme devam edildi.

13 Mayıs günü katliamın yıldönümünde, 3. Havalimanı İşçileriyle Dayanışma Platformu ve Çağdaş Hukukçular Derneği’nin çağrısıyla yapılan yürüyüşte, 13 Mayıs Soma- Kaza Değil Cinayet- Unutma Unutturma pankartı ile beraber #HerSeyGuzelOlacak pankartı açıldı.  Polis, yazılı bir talimat olmamasına rağmen #HerSeyGuzelOlacak pankartının ve sloganının valilik kararıyla yasaklandığını söyledi.

Eylemde bulunan ÇHD’li avukat Tamer Doğan, sosyal medyadan duyurduğu yasağı şu sözlerle duyurdu: “Herşey güzel olacak! pankartı Valilik kararıyla yasaklanmış! Bizzat emniyet müdürü söyledi.”