Haftanın erişime engellenen içerikleri

Cumhurbaşkanı’nın eski avukatının rüşvet dağıttığına dair ve bir hakimin verdiği karara dair haberlere erişim engeli getirildi. 4- 11 Ocak haftasının erişim engellerini derledik


Cumhurbaşkanı’nın avukatının rüşvet dağıttığıyla ilgili haberlere erişim engeli: Odatv Haber Müdürü Barış Terkoğlu ile Odatv Genel Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan’ın yeni kitapları Cendere’de, Cumhurbaşkanı’nın eski avukatı Mustafa Doğan İnal‘ın bir davada rüşvet pazarlığı içinde yer aldığı iddiaları ve bu iddiaları gündeme getiren Ahmet Şık‘la ilgili Cumhuriyet, İleri Haber, T24, Odatv gibi yayınlardaki haberler, kişilik hakları ihlali gerekçesiyle, İstanbul Anadolu 2. Sulh Ceza Hakimliği‘nin 6 Ocak 2021 tarih ve 2021/103 sayılı kararı ile erişime engellendi.

Hakimin verdiği kararla ilgili haberlere erişim engeli: AK Parti İstanbul Milletvekili Ravza Kavakcı Kan‘a ‘yelloz, köpek’ gibi kelimeler kullanması nedeniyle ‘hakaret’ suçundan dava açılan Menşure Sütlüeroğlu’na beraat kararı veren hakim Özlem Yayla‘nın talebiyle, konuyla ilgili yapılan Sabah, Akit ve Takvim gazetelerinde yer alan haberler kişilik hakları ihlali gerekçesiyle, İstanbul Anadolu 2. Sulh Ceza Hakimliği‘nin 6 Ocak 2021 tarihli 2021/105 ve 2021/171 sayılı kararları ile erişime engellendi.