Haftanın erişime engellenen içerikleri

Yıldırım Demirören’in yeğeni ile ilgili haberlere, Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) yöneticisinin genel müdür yardımcısı olduğu özel şirketle ilgili haberlere ve Uluslararası Savunma Danışmanlık İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. (SADAT) haberine getirilen erişim engelleri… 15 – 21 Haziran haftasında erişimi engellenen içerikleri derledik


Yıldırım Demirören’in yeğeni ile ilgili haberlere engelleme: Yıldırım Demirören’in yeğeni ve Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) İstanbul İl Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Ekonomi İşler Birim Başkanı ve Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Manolya Demirören Tekin ile ilgili haberler ve içerikler, kişilik hakları ihlali gerekçesiyle; Beykoz Sulh Ceza Hakimliği’nin 16 Haziran 2021 tarih ve 2021/1236 sayılı kararı ile erişime engellendi.

Adalet ve Kalkınma Partisi yöneticisinin genel müdür yardımcısı olduğu özel şirketle ilgili haberlere engelleme: Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Ankara İl Yönetim Kurulu Üyesi ve Teşkilat Başkan Yardımcısı Hakan Arol’un genel müdür yardımcılığı görevinde bulunduğu Efor Etkileşim Merkezi Yönetim Sistemleri A.Ş’nin aldığı kamu ihaleleriyle ile ilgili haberler, kişilik hakları ihlali gerekçesiyle; İstanbul 3. Sulh Ceza Hakimliği’nin 17 Haziran 2021 tarih ve 2021/1880 sayılı kararı ile erişime engellendi.

Uluslararası Savunma Danışmanlık İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. (SADAT) haberine engelleme: Cumhuriyet gazetesi; daha önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başdanışmanlığı yapmış emekli general Adnan Tanrıverdi’nin kurucusu olduğu askeri danışmanlık şirketi Uluslararası Savunma Danışmanlık İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. (SADAT A.Ş.) hakkında verilen soru önergelerinin yanıtsız kaldığını ocak ayında haberleştirmişti. Haber, kişilik hakları ihlali gerekçesiyle; İstanbul 4. Sulh Ceza Hakimliği’nin 18 Haziran 2021 tarih ve 2021/3136 sayılı kararı ile erişime engellendi.

İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH) ile ilgili haberlere ve tweetlere engelleme: İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH) ile ilgili çeşitli haber ve tweetler, kişilik hakları ihlali gerekçesiyle; İstanbul 9. Sulh Ceza Hakimliği’nin 4 Haziran 2021 tarih ve 2021/3061 sayılı, İstanbul 11. Sulh Ceza Hakimliği’nin 11 Haziran 2021 tarih ve 2021/3347 sayılı ve İstanbul 9. Sulh Ceza Hakimliği’nin 18 Haziran 2021 tarih ve 2021/3405 sayılı kararları ile erişime engellendi.