Grup Yorum’dan ‘gri liste’ye tepki

İçişleri Bakanlığı’nın ihbar edilmeleri karşılığında para ödülü vereceği gri listede Grup Yorum üyelerinin isimlerinin yer almasına topluluktan tepki geldi…


İçişleri Bakanlığı’nın yayınladığı ve beş bölümden oluşan “aranan teröristler” listesinde Grup Yorum’un altı üyesinin ismi de yer alıyor.  

İçişleri Bakanlığı’nın sayfasında ismi yayınlanan şahıslar için griden başlayıp kırmızıya kadar yakalanma aciliyetine ve tehlike durumuna göre ihbarcıya verilecek paranın da arttığı beş bölümlü listede 300-400 bin arası para ödülü var. En alt seviyede bulunan gri listede Grup Yorum üyeleri İnan Altın, Selma Altın, Ali Aracı, İbrahim Gökçek, Emel Yeşilırmak ve İhsan Cibelik’in de DHKP-C üyesi oldukları iddiasıyla isimleri yer aldı.

Konuyla ilgili Grup Yorum’dan bir açıklama geldi. Grubun şimdiye kadar pek çok saldırıya ve baskıya maruz kaldığının vurgulandığı açıklamada, “Gri listede Grup Yorum üyesi İnan Altın, Selma Altın, Ali Aracı, İbrahim Gökçek, Emel Yeşilırmak ve İhsan Cibelik’in de ismi yer alıyor. Eminiz ki tutuklu olan arkadaşlarımız dışarda olsalar aynı listeye onları da ekleyeceklerdir” denildi.  Grup Yorum’un “Bağımsız Türkiye” konserlerinin hatırlatıldığı metinde, “Grup Yorum halktır. Bağımsız Türkiye konserlerindeki milyonlardır. Para ödülleriyle, ihbarcılık politikalarıyla, başlarına ödüller koyarak bizi teslim alamazsınız” sözlerine yer verildi.

Grup Yorum açıklamasında İçişleri Bakanlığı’na karşı her türlü yasal hakkını kullanacağını da belirtti.