Genç Bi Şenlik iptal edildi

Erbakan Vakfı Gençlik Kolları’nın hedef gösterdiği ‘Genç Bi Şenlik’ İstanbul Valiliği tarafından ‘veliler katılmıyor ve alkolü özendiriyor’ diye iptal edildi…


Türkiye’nin en büyük gençlik şenliği Genç Bi Şenlik Sömestr İstanbul Valiliği tarafından iptal edildi. Erbakan Vakfı Gençlik Kolları, şenliğe dair yaklaşık bir haftadır sosyal medyada karalama kampanyası yürütüyordu. İstanbul Valiliği “şenliğe velilerin katılamayacak olması”, “alkol ve tütün ürünleri satışı olmamasına rağmen alkol ve tütün kullanımını özendirdiği” gerekçesiyle şenliği iptal etti.

Etkinliğin iptaline karşı Genç Bi Şenlik‘in organizasyon komitesi tarafından yapılan açıklama ise şöyle: “20 Ocak 2018 Cumartesi günü gerçekleştireceğimiz, alkol ve tütün ürünlerinin satışının olmadığı etkinliğimiz alkol ve tütün ürünlerinin kullanımı ile velilerimizin katılamayacak olması gerekçe gösterilerek valilik tarafından bir gün kala uygun görülmemiştir. Biz gençleri müzikten başka bir şeye özendirmedik. Bilet sahiplerinin ödedikleri bilet bedeli en kısa sürede iade edilecek olup, bir günden kısa bir süre kalan ve büyük emekler sorunucunda organize edilen bu etkinliğin, birden bire ve tebliğ edilen gerekçe ile iptalini ise kamuoyunun takdirlerine sunuyoruz.”

Şenliğin iptal edilmesi sonrasında, Erbakan Vakfı Genel Merkez Gençlik Kolları da sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Açıklamada, “20 Ocak 2018 Cumartesi yapılması planlanan, gençliğimizin sağlığını ve ahlakını tehdit eden ‘Genç Bi Şenlik’ etkinliği, İstanbul Valiliği tarafından iptal edilmiştir. Erbakan Vakfı Genel Merkez Gençlik Kolları’nın öncülüğünde yapılan kamuoyu çalışmalarının maksadı hasıl olmuştur” denildi.

Modüler Sanat ile Koşanadam Organizasyon’un düzenlediği ve 21 yaş üzerinin katılamadığı Genç Bi Şenlik Sömestr Ülker Sports Arena’da gerçekleşecekti.

İlki 2015 yılında gerçekleşen şenliğin bu yılki konukları ise Teoman, Manga, Ezhel, Pera, Dolu Kadehi Ters Tut ve Oğuzhan Uğur’du.