Gazeteciler Barış Terkoğlu ve Hülya Kılınç tutuklandı

Terkoğlu’nun kararın ardından “Bugün bir çetenin bizi susturma kararı yüzümüze okundu ama susmayacağız” dediği öğrenildi


Odatv Sorumlu Haber Müdürü Barış Terkoğlu ve Gazeteci Hülya Kılınç, gözaltına alınmalarının ardından savcılık tarafından sevk edildikleri mahkemece tutuklandılar. Odatv, tutuklama kararının ardından Terkoğlu’nun “Bugün bir çetenin bizi susturma kararı yüzümüze okundu ama susmayacağız” dediğini yazdı. 

MİT MENSUBUNUN ADI 1 HAFTA MECLİSTE AÇIKLANMIŞ

Terkoğlu ve Kılınç’ın gözaltına alınma sebeplerinin Odatv’nin “Sessiz, sedasız ve törensiz defnedilen Libya şehidi” haberi olduğu iddia edildi. Odatv Genel Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan ise habere konu olan MİT mensubunun adının Odatv’nin haberinden 1 hafta önce Mecliste canlı yayında açıklandığını söyledi.

Gazeteci Barış Pehlivan, Gazeteci Terkoğlu’nun gözaltına alındığını Twitter hesabından duyurdu.

ODATV: FETÖ’NÜN HEDEFİNDEKİ TERKOĞLU SERBEST BIRAKILMALI

Odatv, Terkoğolu’nun FETÖ’nün hedefinde olduğunu belirttiği, “Bu haber kaç yerde çıktı niye hedef Odatv?” başlıklı bir metin yayımladı. Söz konusu metinde, “FETÖ tehlikesini isim isim deşifre eden, devlette kripto FETÖ’cülerin nasıl yerleştirildiğini devlet raporlarını esas alarak kamuoyuna ilk duyuran gazetecilerdendir” denilen Terkoğlu için serbest bırakılma çağrısında bulunuldu.

Barış Terkoğlu, 2011 yılında Gazeteci Barış Pehlivan ile birlikte Odatv davası kapsamında 19 ay tutuklu kalmıştı.

Basın Konseyi tarafından yapılan açıklamada Terkoğlu’nun gözaltına alınması kınanarak, serbest bırakılması istendi.