Gazeteci Hakan Gülseven tutuklandı

RED dergisi Genel Yayın Yönetmeni Hakan Gülseven, gazetecilik faaliyetleri nedeniyle hakkında açılan tazminat davalarındaki cezaların ödenmemesi sonucunda çıkarılan yakalama kararı sonucu tutuklandı


İstanbul Kadıköy’de dün akşam gözaltına alınan RED dergisi Genel Yayın Yönetmeni Hakan Gülseven tutuklandı.

Gülseven’in tutuklanma sebebinin gazetecilik faaliyetleri nedeniyle hakkında açılan tazminat davalarındaki cezaların ödenmemesi sonucunda çıkarılan yakalama kararı olduğu belirtildi.

Avukatı Deniz İpek’in Artı Gerçek’e yaptığı açıklamaya göre Gülseven, savcılıktaki işlemlerinin ardından cezaevine gönderilecek. Gülseven hakkında üç ayrı ceza bulunduğunu ve cezalarda indirilme gidilmediğini belirten İpek, “Gazeteci Hakan Gülseven’in Yurt Gazetesi’nde Yazı İşleri Sorumlusu olduğu dönemde dört dosyadan kesinleşen cezalarından oluşuyor. Biri cumhurbaşkanına hakaret, diğer üç ceza, sadece hakaretle ilgili ancak ne olduğu belli değil. Bu cezaların toplamı da 31 bin 500 TL. Gülseven’in hapis cezasını da bu para miktarını 20 TL’ye bölüp verdiler. Hapis yatacağı gün elli iki buçuk aya denk geliyor. Yani 4 yıl 5 ay kadar hapis yatacak” dedi.