Feminist yazar Gülfer Akkaya suç duyurusunda bulundu

“Jitem..” isimli sosyal medya hesabının öldürmekle tehdit ettiği feminist yazar Gülfer Akkaya İstanbul Adliyesi’nde suç duyurusunda bulundu


31 Mayıs Pazar gününden itibaren sosyal medyada ‘jitem.turkey-KodAdım: Yeşil’  adlı bir hesabın kendisini ölümle tehdit ettiğini açıklayan feminist – yazar Gülfer Akkaya İstanbul Adliyesi’ndeydi.  Burada suç duyurusunda bulunan Akkaya, kadın dernekleri ve femistlerin hedef alındığını belirtti.

“Kimse bu kişiler yakalansın ve tutuklansın. Korku iklimi yaratmaya çalışıyorlar” diyen Akkaya, “Tehdit eden kişilerin tutuklanması için illa birinin ölmesi mi gerek?” diye sordu.

‘DEVLET YARIM SAATTE BULUR’

Hedef gösterilmesi ve tehditlere ilişkin bianet’e konuşan Akkaya şunları söyledi:

“31 Mayıs Pazar günü başladı o günden itibaren düzenli bir şekilde fotoğraflar gönderiyor. İnsan nişan alan videoları, ölüm videolarını gönderiyor.  JİTEM hesabından paylaşıyor. Kendisini devletle alakalı gibi gösteriyor. Her gün farklı saatlerde paylaşım yapıyor. Normalde bu hesapların kapatılması gerekiyordu onlarca insan şikâyetçi olmuş ben de oldum.

“İktidarın da haberi var. Ömer Çelik açıklama yapmıştı ‘bu vatandaşlarımıza sahip çıkıyoruz’ dedi. Ama bunlar bulunmadı yakalanmadı. Zor değil bunu bulmak aynı isimde benzer çok hesap var. Görselle söylem dil tarz ortak insanları bulup etiketliyorlar; hedef haline getiriliyorlar devlet bunu yarım saatte bulur.

‘İLLA BİRİNİN ÖLMESİ Mİ GEREK’

“Çelik, ‘Rahat olun’ diyor ama rahat olamayacağım; talebim var bakan görevini yapsın. Ben tek değilim bir sürü insan var. İlla birini mi vurmaları lazım iktidarın bu işi çözmesi için? Tehdit eden kişilerin tutuklanması için illa birinin ölmesi mi gerek?