Erdoğan’ın avukatından CHP’li Koyurga’ya suç duyurusu

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın avukat CHP’li Dila Koyurga hakkında eski sosyal medya paylaşımları nedeniyle suç duyurusunda bulundu


AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın avukatı Ahmet Özel, 2013 yılındaki tweetlerini gerekçe göstererek , CHP Gençlik Örgütleri İzmir İl Sekreteri ve Karabağlar Belediye Meclis Üyesi Dila Koyurga hakkında Erdoğan’a hakaret ettiği gerekçesiyle Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

Suç duyurusunda; şüphelinin TCK’nin 125/1-2-3-4 maddesinde hükmü bulunan ‘Basın Yoluyla Kamu Görevlisine Hakaret’ suçu gereğince hakkında soruşturma yapılıp kamu davası açılması talep edildi.

Ahmet Özel’in ortağı olan avukat Mustafa Doğan İnal; Twitter’dan yaptığı açıklamada, Dila Koyurga hakkında İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunulduğunu belirterek, “Tweetleri paylaşmak istemezdim ama bilinsin diye paylaşıyorum. Bu iğrenç tweetleri atıp bugün silmek seni kurtarmayacak. Sonra bir muhalif daha yargılanıyor, düşünce özgürlüğü diye ağlamak yok. Hukuk önünde hesabını vereceksin. Son olarak kem söz sahibine aittir,” dedi.