Cumhurbaşkanlığı sitesinde Cumhurbaşkanı’nın sözleri ‘makaslandı’

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Adalet ve Kalkınma Partisi Ankara İl Kongresi’nde Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik ifadeleri, Cumhurbaşkanlığı internet sitesinde yer alan konuşma metninden çıkarıldı. CHP bu durumu “sansür” olarak adlandırdı


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Gara’da 13 kişinin ölümünün sorumlusu olarak kendisini gösteren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik Adalet ve Kalkınma Partisi Ankara İl Kongresi’nde sarf ettiği ifadeler Cumhurbaşkanlığı’nın internet sitesinde yer bulamadı.

Erdoğan’ın Kılıçdaroğlu’na yönelik, “Sen nasıl bir yüzsüzsün ya? Sende nasıl bir yüz var ya? Utanıp sıkılmadan Gara katliamındaki şehitlerin sorumlusu Cumhurbaşkanıdır diyorsun. Terbiyesiz herif” sözlerinin tamamı siteye konurken kesildi.

“CUMHURBAŞKANINI SANSÜRLÜYOR”

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, bu durumdan Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun’u sorumlu tutarak şunları söyledi:

“Promptera ne yazılırsa okunuyor, bazı yazılanlar da okunmuyor. Fahrettin Altunmakas, dünkü küfür, iftira ve hakaretleri makaslamış. Bakanları sansürlüyor, muhalefeti sansürlüyor, herkesi sansürlüyor; döndü en son cumhurbaşkanını sansürlüyor. Promptera yazılanların Cumhurbaşkanlığı’nın sitesine konulamadığı… Yani utanıyorsan söyleme, söylediysen utanma. Sorumluluğunu almayacaksan veya orada bulunması sizi rahatsız ediyorsa söylemeyeceksin o zaman. Ama böyle bir acayip ikircikli tutumla karşı karşıyayız.”