Cumhurbaşkanlığı’ndan konser paylaşımlarına dava tehdidi

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı maliyeti ve izleyici sayısının düşüklüğüyle gündeme gelen Yeditepe Konserleri hakkında paylaşım yapanlara dava açacağını açıkladı


Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, sosyal medyada ve medya organlarında yer alan “İstanbul Yeditepe Konserleri’nin 30 milyon liraya mal olduğu” şeklindeki ifadelerin gerçeği yansıtmadığı yönünde bir açıklama yayımladı. Bu açıklamada konserlere ilişkin “asılsız iddia, yalan ve çarpıtma ile algı operasyonu yapanlar hakkında” hukuki yollara başvurulacağı da belirtildi.

Açıklamada İstanbul Yeditepe Konserleri’nin 30 milyon liraya mal olduğuna yönelik haberlerin yalan olduğu vurgulanırken “Bu gerçek dışı söylentilerle konserlerin arkasındaki binlerce müzisyen, sektör çalışanı ve onların emekleri de yok sayılmaktadır,” denildi.

İletişim başkanlığı ayrıca “Bu gerçeğe rağmen, sosyal medya başta olmak üzere diğer medya mecralarında İstanbul Yeditepe Konserleri’ne ilişkin asılsız iddia, yalan ve çarpıtma ile algı operasyonu yapanlar hakkında hukuki yollara başvurulacaktır. Nefretleriyle örülü karanlıklarında gerçekleri perdelemeye çalışanlar bilmelidir ki müzik susmaz,” ifadelerini kullandı.