Bitlis Valiliği’nden 15 gün süreli eylem ve etkinlik yasağı

Bitlis Valiliği, kentte düzenlenecek toplantıların, etkinliklerin ve gösteri yürüyüşlerinin mülki idare amiri iznine bağlandığını duyurdu


Bitlis Valiliği’nin internet sitesinden yapılan açıklamada, kent genelinde yapılacak tüm eylem ve etkinliklerin 30 Ağustos-13 Eylül tarihleri arasında 15 gün süreyle “mülki idare amirinin iznine bağlanmasına karar verildiği” duyuruldu.

Yapılan duyurunun bir bölümü şu şekilde:

“Bitlis il sınırları içerisinde (il merkezi, ilçeler, Polis ve Jandarma sorumluluk bölgelerinin tamamı) 30.08.2021 tarihi saat 00:01’den 13.09.2021 tarihi saat 23:59’a kadar on beş (15) gün süre ile meydan, cadde, sokak, yol, park gibi umuma açık alanlarda; miting, açık yer toplantıları, gösteri yürüyüşleri, oturma eylemi, protesto eylemi, insan zinciri oluşturarak yapılabilecek protesto/yürüyüş ve toplanmalar, halk kürsüleri şeklinde toplantı/toplanmalar/halk toplantıları, ses-yayın araçları (taşıt, mobil vb. araçlar) ile yapılabilecek her türlü sesli ve görsel faaliyetler, açlık grevi, çadır kurma, basın açıklamaları, her türlü stant açma, imza toplama/imza kampanyası, dilek feneri/balon uçurtmak, drone, paramotor/planör vb. her türlü hava faaliyetleri, kamu kurum/kuruluşları hariç olmak üzere anma toplantısı/anma töreni, konser, şenlik, tiyatro, skeç, sinevizyon, pandomim vb. faaliyetler, meşale yakma, el ilanı, bildiri, broşür dağıtma, afiş/poster asma, sticker yapıştırma vb. türdeki her türlü eylemlerin, etkinliklerin ve faaliyetlerin yapılması Mülki idare amirliğine en az kırk sekiz saat önceden (etkinliğin yapılacağı yer, tarih, başlayış ve bitiş saatleri, program bilgisi, idarece talep edilen sair belgeler vb.) bildirimde bulunmak şartıyla tüm toplantı ve etkinliklerin MÜLKİ İDARE AMİRİNİN İZNİNE BAĞLANMASINA KARAR VERİLMİŞTİR.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

BİTLİS VALİLİĞİ”