Batman’da üç halkevinin ismi değiştirildi

Kayyımla yönetilen Batman Belediyesi Edip Solmaz, Musa Anter ve Ahmet Kaya’nın adını taşıyan üç halkevinin ismini değiştirdi


Kayyımla yönetilen Batman Belediyesi’nde Belediye Meclisi’nin şubat ayı toplantısının ardından alınan kararlar, belediye internet sitesinden yayınlandı. Sitede, kentin farklı mahallelerinde bulunan ve daha önce ‘bilgi evi’ne dönüştürülen üç halkevinin isminin meclis kararıyla değiştirildiği belirtildi.

Batman Belediyesi yönetimi tarafından daha önce Yavuz Selim Mahallesi’nde bulunan Musa Anter Halkevi, Aile Destek Projeleri (ADEM) kapsamında sosyal işlerde kullanılmak üzere 10 yıllığına Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na tahsis edilmişti. Meclis kararıyla geriye kalan üç halkevinin ise bilgi evi olarak düzenlenmesinin ardından isimlerinin değiştirildiği açıklandı. Söz konusu belediye meclis kararında şöyle denildi: “İlimiz Merkez Beşevler Mahallesi’nde bulunan Edip Solmaz Halk Evinin; Batman Belediyesi Beşevler Mahallesi Bilgi Evi, İlimiz Merkez Petrolkent Mahallesinde bulunan Mehmet Sincar Halk Evinin; Batman Belediyesi Petrolkent Mahallesi Bilgi Evi, İlimiz Merkez Huzur Mahallesinde bulunan Ahmet Kaya Halk Evinin; Batman Belediyesi Huzur Mahallesi Bilgi Evi, 5393 sayılı Belediye Kanunun 81. Maddesi uyarınca; Belediye Başkanlığımız Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne bağlı Halk Evlerine yukarıda belirtilen isimlerin verilmesine ve belirlenen isimlerin Mülki İdare Amirinin onayına sunulmasına oy birliği ile karar verildi.”