Acun Karadağ ile birlikte 3 kitap da gözaltında

KHK’lı Acun Karadağ’ın evine yapılan baskında polis, üç de kitaba el koydu. “İşimizi geri istiyoruz” eylemine katılan Karadağ’la birlikte 7 kamu emekçisi gözaltında


Kanun Hükmünde Kararnameler (KHK) ile ihraç edilmeleri üzerine Ankara’daki Yüksel Caddesi’nde “İşimizi geri istiyoruz” eylemlerine başlayan ve yıllardır bu eylemlerine devam eden 7 kamu emekçisi, bugün sabah saatlerinde evlerine yapılan baskınlarla gözaltına alındı.

Gözaltına alınan kişilerin isimleri şu şekilde: Acun Karadağ, Nazan Bozkurt, Mehmet Dersulu, Gülnaz Bozkurt, Armağan Özbaş, Merve Demirel ve Mahmut Konuk.

KİTAPLAR DA GÖZALTINDA

Gözaltına alınanlardan Acun Karadağ’ın kızı Twitter’ da bir paylaşım yaparak sabah saatlerinde evlerinin basıldığını ve annesinin gözaltına alındığını şu şekilde ifade etti: “Ben Acun Karadağ’ın kızı. Bugün bize günaydın olmadı. Evimizi bastılar annemi gözaltına aldılar. Bir de 3 tane kitap aldılar, aldıkları kitaplar çok komik” ifadeleri yer aldı. Gazeteci Hüseyin Aykol’un “Türkiye’de Sol Örgütler”,  Fatih Yaşlı’nın “Kinimiz Dinimizdir Türkçü Faşizm Üzerine Bir İnceleme”, Nicos Poulantzas’ın “Faşizm ve Diktatörlük” adlı kitapları polisler tarafından alındı.