8 Mart eylemine Antalya’da da yasak

Antalya’da 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla yapılması planlanan basın açıklaması valilik tarafından “güvenlik” gerekçesiyle yasaklandı…


Diyarbakır ve Van’ın ardından Antalya’da da kadın örgütlerinin 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kapsamında yapmayı planladığı basın açıklaması Antalya Valiliği tarafından yasaklandı.

Antalya Kadın Platformu’nun 8 Mart dolayısıyla 3 Mart Cumartesi günü saat 15.00’te, Cumhuriyet Meydanı’nda basın açıklaması yapmak için verdiği dilekçeye “güvenlik” gerekçe gösterilerek yasak geldi.
Antalya Valiliği’nden Kadın Dayanışma Merkezi’ne gönderilen yazıda, “3 Mart Cumartesi günü saat 15.00’te, Cumhuriyet Meydanı’nda basın açıklaması yapmanız uygun görülmüştür. Fakat gerek ülkemizin içinde bulunduğu mevcut durumun, gerek terör örgütlerinin saldırıları ülkemiz ve Antalya’da milli hassasiyetin en üst seviyeye ulaşmasına neden olduğu, bunun da terör örgütlerinin eylem arayışına girdiği yönünde değişik istihbari kaynaklardan bilgiler elde edilmiştir. Bu nedenle 3 Mart Cumartesi günü Saat 15.00 de, Cumhuriyet Meydanı’nda basın açıklaması yapmanıza izin verilmemiştir” denildi.