İşçi Filmleri Festivali online olarak düzenlenecek

“Bu festivali başta sağlık emekçileri olmak üzere, market çalışanları, hizmet sektörünün değişik birimlerinde çalışanlar, ihracatı düşürmemek için çalışmaya mahkum edilen otomotiv işçileri, beyaz eşya sektöründe çalışan emekçiler, inşaat işçileri ve nicelerine ithaf ediyoruz”


15. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali (İFF) Düzenleme Komitesi, festivalin esin kaynağı olan emekçilerin Koronavirüs salgını sırasındaki durumuna dikkat çekmek için festivali internet üzerinden düzenleme kararı aldıklarını açıkladı. Festival filmleri 1-7 Mayıs tarihleri arasında İFF Youtube kanalından izlenebilecek.

15. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali’nin konuyla ilgili yayınladığı açıklama şu şekilde oldu:

Bu yıl, Uluslararası İşçi Filmleri Festivali, “EVDE KALAMAYANLARA” mottosu ile 1-7 Mayıs 2020 tarihlerinde ONLINE yapılacaktır.

Bu festivali başta sağlık emekçileri olmak üzere, market çalışanları, hizmet sektörünün değişik birimlerinde çalışanlar, ihracatı düşürmemek için çalışmaya mahkum edilen otomotiv işçileri, beyaz eşya sektöründe çalışan emekçiler, inşaat işçileri ve NİCELERİNE ithaf ediyoruz.

İşçi Filmleri Festivali olarak gerçekleştireceğimiz ONLİNE film festivali ile ‘İşçiler vardır, emekçiler vardır, ülkemizi yönetenler onları görmüyor, önlem almıyor, virüsün insafına bırakılıyorlar, işten atılıyorlar ve eve ekmek getirmek için ne iş olsa yapacak hale getiriliyorlar! EVDE KALAMAYANLARI GÖRÜN! ‘mesajını vermek istiyoruz.

Festival açılış etkinliği, 1 Mayıs 2020 saat 20.30‘da İFF Youtube kanalında canlı yayınlanacak ONLINE açılış gecesinde çok özel konuklar katılacak. Açılış etkinliğinin programı kısa bir süre sonra duyurulacak.

Yakın zamanda duyurmayı planladığımız festival programında yer alan filmlerimizi 2 Mayıs 2020 tarihinden itibaren 7 Mayıs gecesine kadar internetten izleyebileceksiniz.

Türkiye ve dünyadan 43 adet film canlı yayın tekniği ile festivalin YOUTUBE kanalından gösterilecektir. Sadece programda belirtilen saatlerde izlenebilecek olan filmler daha sonra arşivden izlenemeyecektir. Film gösterimleri sonrasında canlı yayınlarla yönetmen söyleşileri gerçekleştirilecektir. İzleyiciler dünyanın her yerinden bu söyleşilere katılabilecek, yönetmenlere soru sorabilecektir.

2 Mayıs Cumartesi ve 3 Mayıs Pazar günleri gündüz saatlerinde ONLINE atölyeler düzenlenecektir.

Yönetmen retrospektifi kapsamında özel konuğumuz olan Tunç Okan’ın Otobüs, Sarı Mercedes, Cumartesi Cumartesi ve Umut Üzümleri filmleri gösterilecek. Tunç Okan Fransa’dan festival yayınına bağlanarak canlı yayında izleyicilerin sorularını yanıtlayacak.

Festivalimizi aşağıdaki sosyal medya kanallarında takip edebilirsiniz.
Sağlıcakla kalın…  ”

www.iff.org.tr
facebook.com/iscifilmlerifestivali
twitter.com/iscifilmfest
instagram.com/iscifilmleri
İFF’nin YouTube kanalı: youtube.com/channel/UCNrrRyknHWUfzLxhEplOULQ