10 Ekim Barış ve Dayanışma Derneği kapatıldı

IŞİD’in Ankara Garı’nda gerçekleştirdiği katliam sonrası mağdur ailelerince kurulan 10 Ekim Barış ve Dayanışma Derneği, Ankara 7. Asliye Hukuk Mahkemesi tarafından kapatıldı.


10 Ekim Ankara katliamı sonrası yaralılar ve katliamda yaşamını yitirenlerin aileleri tarafından kurulan 10 Ekim Barış ve Dayanışma Derneği Ankara 7. Asliye Hukuk Mahkemesi tarafından kapatıldı. Dernek Başkanı Mehtap Sakinci Coşgun, kararın hukuki olmadığını ve sürecin bu aşamaya gelmesinde başka saiklerin etkisi olduğunu belirtti.

Kapatılma kararına ilişkin Evrensel gazetesi Ankara temsilciliğine yapılan açıklamada  katliamda yaşamını yitiren avukat Uygar Coşgun’un eşi Dernek Başkanı Mehtap Sakinci Coşgun tüzükteki teknik eksikliklerden dolayı Ankara İl Dernekler Masası tarafından dava açıldığını söyledi. Bu süreçte iki kere revizyon yaptıklarını belirten Coşgun, Mahkemenin usulde sıkıntı bulduğunu ve ikna olmayarak kapatma kararı verdiğini kaydetti. Coşgun, kararın hukuken doğru bir karar olmadığını belirterek, sürecin bu aşamaya gelmesinde başka saiklerin etkisi olduğunu düşündüğünü söyledi. Coşgun, “Başından beri savunduk. Yargılamanın hakkaniyetli işlemediğini düşünüyoruz. Anayasaya, yasaya aykırı olmadığı sürece esasa etkili olmayan teknik eksiklikler her dernekte var.  Duruşmada açıklamamızı layıkıyla yaptık. Haksız bir karar oldu. Kötü hissediyoruz” dedi. Bu kararın kendilerini daha fazla kamçılayacağını vurgulayan Coşgun, kendilerini yollarından alıkoyamayacağını belirtti. (Evrensel)