Yerel gazeteye “İyi ki varsın!” soruşturması

AKP Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz’u hicveden Adapazarı Akşam Haberleri Gazetesi’nin yöneticileri ifadeye çağrıldı


15 Haziran’da “İyi ki varsın!” manşetiyle çıkan ve AKP Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz’u hicveden Adapazarı Akşam Haberleri Gazetesi’nin yöneticileri “Görevi başındaki kamu görevlisine hakaret ve iftira” iddiasıyla ifadeye çağrıldılar.

Gazetenin imtiyaz sahibi Mustafa Sarı, Yazı İşleri Müdürü Sedat Balta ve Haber Müdürü İsmail Erken ifadelerinin ardından serbest bırakıldılar.

Haber Müdürü İsmail Erken, sosyal medya hesabından “15.06.2020 tarihindeki ‘İYİ Kİ VARSIN’ başlıklı haberimin ardından; sabah saatlerinde, ‘Görevi başındaki kamu görevlisine hakaret ve iftira’ suçlaması ile ifadem alındı ve serbest bırakıldım. Desteğini esirgemeyen herkese teşekkür ederim” açıklaması yaptı.

GAZETENİN İLK SAYFASINDAKİ TÜM HABERLERDE YAVUZ VARDI

İstanbul seçimleri sonrası CHP’nin adayı Ekrem İmamoğlu’nun belediye başkanlığını kazanmasının ardından “Kesinlikle bir şeyler oldu” söylemiyle dikkat çeken AKP’li Ali İhsan Yavuz’un “Medya güzellikleri yansıtmıyor” sözleri için Adapazarı Akşam Haberleri Gazetesi özel sayfa tasarlamış ve hiciv amaçlı olarak çeşitli haberlerde Yavuz’u konu edinmişti.

Gazete, “AKP Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz’un, ‘Medya güzellikleri yansıtmıyor’ demesinin ardından, tam da O’nun istediği gibi bir gazete oluşturduk. Keyifli okumalar dileriz” mesajını paylaşmış ve “İyi ki varsın!” manşetiyle çıkmıştı.