Yeni havalimanını “övmeyen” Kaymakçı’ya sansür

Habertürk yazarı Sinem Kaymakçı, İstanbul Havalimanı’nın engelli dostu olduğuna dair bir yazı kaleme almayınca köşesi kaldırıldı


İstanbul Havalimanı’nın engelli dostu olduğuna dair yazı yazması istenen Habertürk yazarı Sinem Kaymakçı, talebi kabul etmeyince köşesinin kaldırıldığını açıkladı.

Habertürk yazarı Sinem Kaymakçı, sosyal medya hesabından gazetedeki köşesinin kaldırıldığını duyurdu.

Yönetimden kendisine “İstanbul Havalimanı’nın engelli dostu olduğunu yaz” şeklinde bir talep geldiğini söyleyen Kaymakçı, sokaklarda engelli sorunlarının had safhada olduğunu söyleyerek teklifi reddettiğini açıkladı.

Yazılarına son verildiğini Twitter’dan açıklayan Kaymakçı, arşivdeki yazılarının da kaldırıldığını aktardı.

Aynı zamanda kendisinin de engelli olduğuna dikkat çeken Kaymakçı, sosyal medya hesabından şu ifadeleri paylaştı:

“29 Mart Habertürk internet sitesinde yazmaya başladım. Kendim geçirdiğim bir trafik kazası sonucu engelli kaldım. Engelliler konusunda da yazılarım oldu. Habertürk yönetimi benden Yeni Havalimanı ve Marmaray’ın ne kadar engelli dostu inşa edildiği konusunda figüran olmamı istedi.Tekerlekli sandalye ile dolaştırıp reklam amaçlı video çekimi. Ben de sokaklarda engelli sorunları had safhada iken siyasi getiri amaçlı bu filmin çekilmesini uygun bulmadım ve yönetime ifade ettim.Bunun üzerine dün yazılarıma son verildiği bilgisi ulaştı. Bugün sayfadan yazılarıma bakmak istediğimde yazılarımın kaldırıldığını görmem en büyük hayal kırıklığı oldu. Şu an son derece şaşkın ve çok üzgünüm. Bu yaşananları kamuoyunun bilme hakkı var diye düşündüm. En çok da engellilerin sesi olma imkanım elimden alındığı için üzgünüm.”