Yayıncılar Kooperatifi 1. yılını kutluyor

Kooperatif, 1. yaşını doldurduğunu, “İçinden geçtiğimiz süreçte özellikle küçük ve orta ölçekli yayınevleri için ayakta kalabilmek her geçen gün daha da zorlaşıyor. Kooperatif, bu zorlukları ortak çabayla, dayanışmayla, imece ile aşmak için oluşturulmuş güçlü bir ortaklıktır” sözleriyle duyurdu


2019 yılının Nisan ayında, orta ve küçük ölçekli yayınevlerinin yaşanan sorunlar karşısında bilinçli bir şekilde birlikte hareket etme çabasının sonucu ortaya çıkan Yayıncılar Kooperatifi (YAYKOOP) bir yaşını doldurdu. YAYKOOP, 29 ortağıyla, yayıncıların yaşadığı sorunları ortak çabayla aşmak için faaliyet gösteriyor.

SOSYAL MEDYADAN DUYURDULAR

YAYKOOP bir yaşında olduğunu sosyal medya hesaplarında duyururken, “İçinden geçtiğimiz süreçte özellikle küçük ve orta ölçekli yayınevleri için ayakta kalabilmek her geçen gün daha da zorlaşıyor. Kooperatif, bu zorlukları ortak çabayla, dayanışmayla, imece ile aşmak için oluşturulmuş güçlü bir ortaklıktır. Bir arada olmanın sağladığı geniş olanaklarla, üretim, dağıtım, tanıtım, satış ve sergileme alanlarındaki sorunları aşmanın amacıdır” ifadelerini kullandı.