Test kiti satan şirketin CEO’sunun AKP’li olduğu haberlerine engel

COVID-19 test kiti üreten şirketin sahibinin ‘borsadan yasaklı’, CEO’sunun ise AKP’li olduğuna dair Cumhuriyet Gazetesi’nde yer alan habere erişim engeli getirildi


Hazine ve Maliye Bakanlığına bağlı DMO Genel Müdürlüğü’nün Kovid-19 test kiti satın aldığı şirketin sahibinin borsa yasaklısı; CEO’sunun ise AKP yöneticisi olduğunu ortaya çıkaran haberlere erişim engeli getirildi.

Cumhuriyet Gazetesi’nin 10 Eylül tarihli Devlet Malzeme Ofisi Genel Müdürlüğü’nün Covid-19 test kiti satın aldığı RTA Laboratuvarları Şirketi’nin Yönetim Kurulu Başkanı Murat Güler’in yaptığı manipülatif işlemlerden dolayı ‘borsa yasaklısı’; CEO Enes Perçin’in ise AKP il yöneticisi olduğunu ortaya çıkaran haberine erişim engeli getirildi. Haberin engellemesini Engelli Web sosyal medya hesabından (@engelliweb) duyurdu. 

Daha önce BirGün’de yayınlanan İsmail Arı imzalı haberde DMO’nun Covid-19 test kiti satın aldığı RTA Laboratuvarları Şirketi’nin Yönetim Kurulu Başkanlığını Murat Güler yapıyor. Sermaye Piyasası Kurulu’nun (SPK) ise geçen Haziran ayında Murat Güler ve şirketlerine işlem yasağı getirdiği ifade ediliyordu.

Şirket yöneticilerinin mart ayında yaptıkları “Kitler üç avroya mal oluyor. Biz ise yedi, 10 avroya satıyoruz” açıklaması kamuoyuna yansımıştı.