Hürriyet’ten Sarraf’a Erdoğan sansürü

İkinci kez hakim karşısına çıkan Rıza Sarraf, İran’a yönelik ABD ambargosunun delindiği bankacılık işlemlerine dönemin başbakanı Tayyip Erdoğan ve ekonomiden sorumlu devlet bakanı Ali Babacan’dan onay…


İkinci kez hakim karşısına çıkan Rıza Sarraf, İran’a yönelik ABD ambargosunun delindiği bankacılık işlemlerine dönemin başbakanı Tayyip Erdoğan ve ekonomiden sorumlu devlet bakanı Ali Babacan’dan onay geldiğini söyledi. Erdoğan ve Babacan’a ‘İran işi’ne Ziraat Bankası ve ve Vakıfbank’ın da dahil olmasında da yine Erdoğan ve Babacan’ın onay ve talimatının bulunduğunu belirtirken, bunları kendisine, ‘rüşvete bağladığı’ dönemin ekonomi bakanı Zafer Çağlayan’ın söylediğini de sözlerine ekledi.

Davayı kurduğu canlı blog aracılığıyla haber yapan Hürriyet gazetesi, Rıza Sarraf’ın İran işine Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın onay verdiği yönündeki ifadesini haberine eklemeyerek Sarraf’ın kılık kıyafeti, çeviriyle ilgili ufak tefek aksamalara bile manşetten vermeyi tercih etti.

Hürriyet, ilerleyen saatlerde, savcının dönemin başbakanının kim olduğunu sorduğunu, Sarraf’ın da Erdoğan cevabını verdiğini haberine ekledi. (DİKEN)