Müzisyen Şenol Akdağ tahliye edildi

“Örgüt flaması ve pankartı altında konser verdiği” ve “örgüt propagandası yaptığı” iddialarıyla tutuklanmış olan Grup Munzur’un eski solisti Şenol Akdağ, 20 Şubat’ta tahliye edildi


19 Kasım’da gözaltına alındıktan sonra “örgüt flaması ve pankartı altında konser verdiği” ve “örgüt propagandası yaptığı” iddialarıyla tutuklanan Grup Munzur’un eski solisti Şenol Akdağ 20 Şubat’ta Çağlayan İstanbul Adliyesi’nde görülen mahkeme sonucunda tahliye edildi.

Akdağ hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanmış olan iddianamede; Akdağ’ın 30 yıl önceki gözaltı kayıtları ve tanıkların Akdağ’ın saz çaldığı, beste yaptığı ve Grup Munzur’da solistlik yaptığına dair ifadeleri delil olarak gösterildi.

İddianamede delil olarak kullanılmak üzere, Akdağ hakkında ifade veren tanıkların şu ifadeleri yer almıştı:

A.O.: “Resmini gösterdiğiniz açık kimlik bilgilerini sizlerden öğrendiğim bu şahsı Şenol Akdağ olarak tanıyorum, Grup Munzur’da saz çalıp şarkı söyler, bu grubun bestelerini de bunun yaptığını biliyorum, Yüz Çiçek Açsın Kültür Merkezi (YÇKM) çalışanıdır”.

B.T.: “Ben bu şahsı Şenol Akdağ olarak biliyorum, Grup Munzur’un solistliğini yapıyordu. Demokratik Haklar Federasyonu tarafından organize edilen bazı eylemlerde gördüm.”

Y.S. ”Bu şahsı Şenol Akdağ olarak tanırım. Grup Munzur isimli müzik grubunda faaliyet yürüttüğünü duydum, daha sonra da bu şahsın gruptan ayrılarak kendi albümlerini çıkardığını biliyorum.”