Mütercimler hakkında soruşturma

İmam hatip mezunlarıyla ilgili sözleri nedeniyle Öğretim Üyesi Erol Mütercimler hakkında suç duyurusunda bulunuldu


Haliç Üniversitesi Öğretim Üyesi Erol Mütercimler’in, Haber Global TV’de katıldığı bir programda imam hatip mezunlarıyla ilgili sözleri suç duyurusu gerekçesi oldu.

ÖNDER İmam Hatipliler Derneği Genel Başkanı Kamber Çal, Anadolu Ajansı’na yaptığı açıklamada 81 ilde Erol Mütercimler hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını söyledi.

Çal, “ÖNDER İmam Hatipliler Derneği olarak hemen hızlı şekilde avukatlarımıza talimatı verdik. Bu konuyla ilgili hukuki süreci hızlı şekilde başlattık. 81 ilde Erol Mütercimler hakkında suç duyurusunda bulunacağız. Aynı şekilde tüm illerimizdeki imam hatipliler derneklerini aynı davayı açması için teşvik ediyoruz” dedi. Dernek üyeleri bugün 14.00’da Çağlayan Adliyesi’nde buluşup suç duyurunda bulunacaklar.

Aynı zamanda Radyo ve Televizyon Üst Kurulu da sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamada Mütercimler’in sözleri nedeniyle Haber Global TV hakkında inceleme başlatıldığını duyurdu.

Yazar Müfid Yüksel’in, “Saint Joseph, Saint Michel, Saint Benoit kimlerin kurduğu okullar, Cizvit papazlarının okulları” demesinin üstüne Mütercimler, “Ama sonuca bakın, o imam hatipten mezun olanlar bakın karşımıza ne olarak çıkıyor… Sahtekar, cinsi sapık, ahlaksız” demişti.