Müjdat Gezen Sanat Merkezi kundaklandı

Müjdat Gezen Sanat Merkezi kimliği belirsiz bir kişi tarafından kundaklandı. Akit ve Burhan Kuzu’nun kendisini hedef gösterdiğini aktaran Müjdat Gezen, kundaklama olayının “hayır” oyları için tek yürek olmalarını engelleyemeyeceğini söyledi


 

Tiyatro, müzik, klasik gitar ve yazarlık gibi çeşitli dallarda ücretsiz konservatuvar eğitimi veren MSM’nin Kadıköy, Ziverbey mevkiinde bulunan binası, kimliği belirsiz bir kişi tarafından kundaklandı. Giriş kısmının kısmen yanarak zarar gördüğü merkezin bahçesinde şişe ile çöp kovalarında plastik eldiven bulundu.

Kundaklama olayıyla ilgili olarak bir basın toplantısı düzenleyen Müjdat Gezen 26 yıldır parasız eğitim veren MSM’de derslerin aynen devam edeceğini belirterek “Görüntüde çember sakallı bir arkadaş var. Yangınlar, alevler bizim içimizdeki ateşi söndüremez. İçimizdeki ateş, farklı bir ateş. Yangının görüntüsünde bu okulun neden yanmadığını, koruyucusunun kim olduğunu çok iyi göreceksiniz. Alevlerin arasında Atatürk silüetini çok net göreceksiniz. Burası dünyanın ilk ve tek parasız özel okulu. Kurslarımızdan gelen paralarla buradaki öğrencilerin okuması kolaylaşıyor” diye konuştu.

Akit gazetesi ve televizyonu ile Burhan Kuzu’nun kendisini hedef aldığını hatırlatan Müjdat Gezen, Akit‘in üç yıl önce de kendisini hedef gösterdiğini, o gün koruma talebine olumsuz yanıt veren emniyetin Akit gazetesinin son haberinden sonra, geçtiğimiz günlerde kendisine koruma tahsis ettiğini açıkladı. Olay gece olduğu için böyle bir talihsizlik yaşandığını belirten Gezen, kundaklama olayının “hayır” için tek yürek olmalarını engelleyemeyeceğini söyleyerek AKP hükümetinin saldırganlara yol verdiğini dile getirdi. Gezen, “Biz anayasanın en baş kişi tarafından çiğnendiği bir ülkede yaşıyoruz. Onun için yasa, kanun manun… Burası, vahşi Batı, Teksas var ya, orayı geçmiş durumda. Hükümet, nasılsa mahkemeler de elimizde, devam edin diyor. Bu böyle devam etmez. Yapılan bütün anketlerde hayır oylarının önde olması bunları çok ürkütüyor” diye konuştu.