Koronavirüs raporu okumak isteyen sağlıkçılara polis saldırısı

İSİG Meclisi’nin Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi İbni Sina Hastanesi önünde yapacağı ‘7’nci Ayında Covid-19′ raporu basın açıklamasına polis saldırdı


İş Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi’nin (İSİG) Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi İbni Sina Hastanesi önünde yapmak istediği ‘7’nci Ayında Covid-19 Raporu’ başlıklı basın açıklamasına polis müdahale etti. Çoğunluğu sağlık emekçileri olmak üzere birçok kişi gözaltına alındı.

Sosyal medya hesabından bir video yayınlayan İSİG Meclisi, gözaltına alınan bir İSİG üyesinin açıklamasını paylaştı. Açıklamada şu ifadeler yer aldı: “Sağlık çalışanları olarak çok zor koşullarda çalışıyoruz, arkadaşlarımızı kaybediyoruz. Sağlık Bakanlığı’nın ve yetkililerin önlem almamasından dolayı arkadaşlarımız hayatını kaybediyor. Bugün 7. ay raporunu açıklamak istediğimizde açıklayamacağımızı söylediler ve bir grup arkadaşla gözaltına alındık. Bizim sağlık çalışanlarına karşı sorumluluğumuz var; yüz binlerce milyonlarca işçiye karşı sorumluluğumuz var ve bu sorumluluğun gereğini yerine getirmek için daha fazla mücadele etmeye, daha fazla çalışmaya devam edeceğiz.”