Kocaeli’nde Online Medya ve İfade Özgürlüğü paneli

Susma Platformu Online Medya ve İfade Özgürlüğü: Engeller ve Olanaklar başlıklı panelle 9 Ekim Çarşamba günü Kocaeli Dayanışma Akademisi’nde


Susma Platformu online medyanın ifade özgürlüğüne katkısını, son dönemdeki sansür ve erişim engelleme vakalarını tartışmak için 9 Ekim Çarşamba günü Kocaeli Dayanışma Akademisi’nde bir panel düzenliyor. Online Medya ve İfade Özgürlüğü: Engeller ve Olanaklar başlıklı panelde Gazete Duvar’ın genel yayın yönetmeni Ali Duran Topuz, Deutsche Welle Türkçe’den Burcu Karakaş ve akademisyen Adem Yeşilyurt konuşmacı olarak yer alacak. Panelde geçtiğimiz aylarda yürülüğe giren yeni internet yasasında online yayıncılığa yönelik sansür niteliğindeki düzenlemeleri, RTÜK lisansını, erişim engellerini ve bu uygulamalara karşı online medyanın olanaklarını tartışacağız.

Online Medya ve İfade Özgürlüğü: Engeller ve Olanaklar paneli 9 Ekim Çarşamba günü 18.30’da, Kocaeli Dayanışma Akademisi’nde. Ayrıntılı bilgi almak için Susma Platformu’nun Facebook sayfasını ziyaret edebilirsiniz.