Kadınların Sesinden Kadınların Hikâyeleri: RadioJin

Diyarbakır’da podcast atölyesi düzenleyen RadioJin ekibi, Kasım ayından itibaren podcast yayınına başlayacaklarını duyurdu


ÖZKAN KÜÇÜK

Diyarbakır’da bir grup kadın tarafından kurulan RadioJin Podcast Platformu, düzenledikleri atölyelerin ardından ilk yayınlarını yapmaya hazırlanıyor.

Çok sayıda başvuru arasından seçilen 36 kadının katıldığı podcast atölyeleri iki ayrı grupta yapıldı. Online ve yüz yüze yapılan atölyelerde Selen Doğan medyada toplumsal cinsiyet konusunda atölye gerçekleştirirken, Hazal Sipahi podcast üretimi ile ilgili uygulamalı atölyeler düzenledi.

RadioJin ekibinden Serra Bucak, “Kültür İçin Alan” desteğiyle gerçekleştirdikleri proje çerçevesinde, Diyarbakır’da bulunan Kadın Sanat ve Edebiyat Derneği’nde (KASED) kurdukları stüdyonun tüm kadınların kullanımına açık olduğunu belirtti ve ilk yayınlarının kasım ayında başlayacağını duyurdu.

Diyarbakır merkezli olarak çevre illerden de katılımcıları olan RadioJin, “Kadınların sesinden kadınların hikâyeleri” sloganıyla 2021 yılında yola çıktı.