İstiklal Caddesi, Cumartesi Anneleri’ne yasak

700. haftasında polis müdahalesiyle dağıtılan eyleme dair konuşan AKP Sözcüsü Ömer Çelik, Cumartesi Anneleri’nin İstiklal Caddesi’nde yaptığı eylemlere bundan sonra izin verilmeyeceğini söyledi


Gözaltında kaybolan yakınlarının bulunması ve faillerinin ortaya çıkarılması için geçtiğimiz cumartesi 700. kez Galatasaray Meydanı’nda toplanan Cumartesi Anneleri’nin Beyoğlu Kaymakamlığı tarafından yasaklanan oturma eyleminin sürekli yasaklanması söz konusu.

Geçen hafta polis müdahalesiyle dağıtılan eyleme dair konuşan AKP Sözcüsü Ömer Çelik, İstiklal Caddesi gibi alanlarda bundan sonra Cumartesi Anneleri’nin yaptığı eylemlere izin verilmeyeceğini söyledi. Çelik, “Sayın genel başkanımızın genel başkanlığı döneminde o annelerin kabul edilmesiyle son yaşanan müdahale arasında bir çelişki yok. Evladını kaybetmiş bir annenin acısı karşısında boynumuz kıldan incedir. Fakat gelinen noktada zaman içerisinde bizim gözlemlerimize göre 2010 yılında itibaren burası terör örgütlerinin ele geçirdiği bir platform oldu.

Belli kesimlerin burayı kara propaganda merkezi haline getirmesine karşı gereken tedbirlerin alınması gerekiyordu. Zaten görüntülere bakınca bunu görüyorsunuz.
Annelerin acısını istismar ederek terör propagandası yapmasına müsaade edilmeyecektir. O alan bundan sonra böyle bir iş için kullanılmayacaktır. İstiklal Caddesi gibi yerlerde bu tür eylemlere müsaade edilmeyecektir. Bu tür yerlerde eylem yapmak isteyen AK Parti bile olsa müsaade edilmeyecektir” dedi.