İktidarı eleştiren reklam filmi kaldırıldı

Hayat pahalılığı, Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan istifa eden Berat Albayrak döneminde uygulamaya konan ve büyük tepki çeken kalıcı yaz saati uygulaması, Türkiye’den yurt dışına göçün artması ve benzinin pahalılığı gibi konularda iğnelemeler içeren reklam filmi ‘Dertsiz Masa Örtüsü’ sosyal medyadan kaldırıldı


Bir döner firmasının hayat pahalılığı, Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan istifa eden Berat Albayrak döneminde uygulamaya konan ve büyük tepki çeken kalıcı yaz saati uygulaması, Türkiye’den yurt dışına göçün artması ve benzinin pahalılığı gibi birçok konuda imalar içeren ve kısa sürede çok sayıda kişi tarafından izlenen reklam filmi ‘Dertsiz Masa Örtüsü,’ firmanın sosyal medya hesaplarından kaldırıldı.

Reklamı seslendiren oyuncu Mehmet Ozan Dolunay Twitter hesabından açıklama yaparak, reklamın “bazı kesimleri rahatsız ettiğini” belirtti. Dolunay konu ile ilgili, “Yayından kaldırmışlar reklamı. Çok şey yazılabilir bununla ilgili ama ben sadece ufak bir temennide bulunacağım. Hayat sizi gerçekleri görmekten korkmayan, cesur, dürüst ve vicdanlı insanlarla karşılaştırsın” ifadelerini kullandı.