İfade Özgürlüğüne İlişkin Güncel Meseleler

Susma Platformu’nun yıllık sansür raporunun paylaşılacağı ve 2019 yılı boyunca yaşanan ifade özgürlüğü ihlallerine dair bir söyleşinin gerçekleştirileceği etkinlik, 29 Kasım’da Cezayir Toplantı Salonu’nda


Susma Platformu olarak kültür sanat, yayıncılık, akademi ve medya alanlarında yaşanan ifade özgürlüğü ihlallerini belgelemek, bu uygulamalara karşı hukuki haklarımızı kullanmak, sansürle mücadelede dayanışma içinde olabilmek amacıyla sürdürdüğümüz çalışmalarımızı ve üçüncü yıllık Türkiye’de Sansür ve Otosansür Raporu’muzu paylaşmak için 29 Kasım’da saat 15.30’da Cezayir Toplantı Salonu’nda bir toplantı düzenliyoruz.

Türkiye’nin çeşitli kentlerinde kültür sanat ve medya alanlarında çalışan kurum temsilcilerinin, gazeteci ve sanatçıların  katılacağı toplantının ardından Türkiye genelinde yaşanan ifade özgürlüğü ihlallerinin ve bu ihlallere karşı yapılabileceklerin değerlendirileceği bir söyleşi gerçekleştirilecek.

 Moderatörlüğünü gazeteci Mehveş Evin’in üstleneceği İfade Özgürlüğüne İlişkin Güncel Meseleler başlıklı söyleşi saat 18.30’da başlayacak. Söyleşinin konukları oyuncu Pervin Bağdat, Avesta Yayınları’nın kurucusu Abdullah Keskin, Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yaman Akdeniz ve belgeselci, yapımcı Ayşe Çetinbaş olacak.