Hakkari’deki eylem ve etkinlik yasağı 15 gün daha uzatıldı

Hakkari’de 2016 yılından bu yana devam eden eylem ve etkinlik yasağı 15 gün daha uzatıldı. Yasak 30 Temmuz’a kadar sürecek


Fotoğraf: MA

Hakkari ve ilçelerinde 2016 yılından bu yana devam eden eylem ve etkinlik yasağı bir kez daha uzatıldı. Valiliğin internet sitesinden yapılan duyuruda yasağın 30 Temmuz 2021’e kadar süreceği belirtildi.

Valilik kararının bir kısmı şu şekilde:

“Valilik ve Kaymakamlık makamlarının uygun göreceği etkinlikler hariç olmak üzere, Hakkari il sınırları içerisinde (il merkezi, ilçeler, Polis ve Jandarma sorumluluk bölgelerinin tamamı) 16.07.2021 tarihi saat: 00:01’den 30.07.2021 tarihi saat: 23:59’a kadar on beş (15) gün süre ile meydan, cadde, sokak, yol, park gibi umuma açık alanlarda; miting, açık yer toplantıları, gösteri yürüyüşleri, oturma eylemi, protesto eylemi, insan zinciri oluşturarak yapılabilecek protesto/yürüyüş ve toplanmalar, halk kürsüleri şeklinde toplantı/toplanmalar/halk toplantıları, ses-yayın araçları (taşıt, mobil vb. araçlar) ile yapılabilecek her türlü sesli ve görsel faaliyetler, açlık grevi, çadır kurma, basın açıklamaları, her türlü stant açma, imza toplama/imza kampanyası, dilek feneri/balon uçurtmak, drone, paramotor/planör vb. her türlü hava faaliyetleri, kamu kurum/kuruluşları hariç olmak üzere anma toplantısı/anma töreni, konser, şenlik, tiyatro,  skeç, sinevizyon, pandomim vb. faaliyetler, meşale yakma, el ilanı, bildiri, broşür dağıtma, afiş/poster asma, sticker yapıştırma vb. türdeki her türlü eylemlerin, etkinliklerin ve faaliyetlerin yapılmasının YASAKLANMASI kararı alınmıştır.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”