Haftanın erişime engellenen içerikleri

Sezgin Baran Korkmaz’la İrfan Fidan’ın mesajlaşması iddialarına ve çete lideri Sabri Çelebi ile ilgili haberlere erişim engeli… 13-20 Eylül haftasında erişimi engellenen içerikleri derledik


Sezgin Baran Korkmaz’la İrfan Fidan’ın mesajlaşması iddialarına erişim engeli: Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, TELE 1’de Zeynel Lüle’nin sunduğu Gerçeğin İzinde programına konuk olarak katılmış ve Sezgin Baran Korkmaz‘ın telefonundan 31 Aralık 2020 tarihinde, şu anda Anayasa Mahkemesi üyesi olarak görev yapan İrfan Fidan‘la mesajlaşıp mesajlaşmadığını sormuştu. Programın YouTube kaydı ve konuyla ilgili yapılan haberler, kişilik hakları ihlali gerekçesiyle, Beykoz Sulh Ceza Hakimliği‘nin 10 Eylül 2021 tarih ve 2021/1792 sayılı kararıyla erişime engellendi.

Çete lideri Sabri Çelebi ile ilgili haberlere erişim engeli: Hakkında, İstanbul 3. Sulh Ceza Hakimliği kararı ile,  “çete kurarak yabancı uyruklu kadınları alıkoyarak  zorla fuhuş yaptırmak” suçlamasıyla soruşturma başlatılan Sabri Çelebi’ye ilişkin pek çok habere erişim engeli getirildi. Gezi Parkı eylemleri sırasında eylemcilere pala ile saldırmasıyla gündeme gelen Çelebi’nin Dubai’de olduğuna ilişkin Halk TV haberine de daha önce erişim engeli getirilmişti.