Haftanın erişime engellenen içerikleri

Sedat Peker’in Ankara Bölge İdari Mahkemesi Başkanı ile ilgili tweetlerinin yanı sıra çeşitli iddialarda bulunduğu tweetlerine ve Ensar Vakfı’nın Bitlis şubesinde görevli öğretmenlere yönelik tecavüz suçlamasına dair haberlere getirilen erişim engeli… 8 – 14 Haziran haftasında erişimi engellenen içerikleri derledik


Sedat Peker’in Ankara Bölge İdari Mahkemesi Başkanı ile ilgili tweetlerine engelleme: Organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in Ankara Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Esat Toklu ile ilgili iddialarını dile getirdiği dokuz adet tweet; kişilik hakları ihlali gerekçesiyle, Ankara 6. Sulh Ceza Hakimliği’nin 8 Haziran 2021 tarih ve 2021/6819 sayılı kararı ile erişime engellendi.

Sedat Peker’in tweetlerine engelleme: Organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in çeşitli iddialarda bulunduğu 13 tweeti, kişilik hakları ihlali gerekçesiyle; Ankara 1. Sulh Ceza Hakimliği’nin 11 Haziran 2021 tarih ve 2021/6989 sayılı kararı ile erişime engellendi.

Din kültürü öğretmenlerinin tecavüz ettiği yönündeki haberlere engelleme: Ensar Vakfı’nın Bitlis şubesinde iki din kültürü öğretmeninin, vakfa bağlı evlerde kalan dokuz kadına baskı ve şantaj uygulayarak tecavüz ettiği iddiaları haberleştirilmişti. İlgili haberlere ilişkin, Çorlu 1. Sulh Ceza Hakimliği tarafından erişim engeli getirildiği belirtildi.