Güç Mevsimi kitabının reklamlarına müstehcenlik sansürü

A7 Kitap tarafından yayımlanan Güç mevsimi kitabının bilboard reklamları cinsel içerikli bulunarak reddedildi


A7 Kitap tarafından yayımlanan Güç Mevsimi romanının reklamları cinsel içerikli bulunarak sansürlendi. Yayın Koordinatörü Selnur Aysever tarafından yapılan açıklamaya göre bilboard reklamları ve sosyal medya reklamları için hazırlanan görseller reddedildi.

Kitabın yazarı Yasemin Eren de süreçle ilgili açıklamasında Samsun’da gerçekleştirilecek fuar öncesi bilboardlara reklam vermek istediklerini, ancak gayriresmi olarak kitabın kapağındaki kadın bedeninin açık olduğu ve kapanması şartıyla bilboardlara girebileceği söylendiğini belirtti. Eren ayrıca, kitabın Facebook ve Instagram üzerinden yapılması planlanan reklam çalışması görsellerinin de cinsel içerikli bulunarak reddedildiğini söyledi.

A7 Kitap Genel Yayın Yönetmeni Arzu Sandal da açıklamasında “Sansürler bizi yıldıramaz, güçlendirir. Biz evrensel değerleri benimseyen, insanlığın ortak sorunlarını anlatmak isteyen, özgürlük ve adalet arayışına katkıda bulunacak eserler vermek isteyen bir yayıneviyiz. Bu yolda inandıklarımızdan ve değerlerimizden vazgeçmeden yayıncılık hayatımıza devam etme konusunda kararlıyız.” dedi.

A7 Kitap tarafından geçen yıl yayımlanan 100 Eşcinsel kitabının reklamları da geçen yıl Sabit Fikir dergisi tarafından sansürlenmişti.