Gazeteci Işık’a saldırı

Darp edilen Iğdır Haber gazetesinin sahibi, gazeteci Metin Işık’a saldıranların Iğdır Ülkü Ocakları üyesi olduğu iddia edildi


Iğdır Haber gazetesinin sahibi, gazeteci Metin Işık, sopalı bir grup tarafından saldırıya uğradı. Saldırganların Iğdır Ülkü Ocakları üyesi olduğu iddia edildi.

Kamera kayıtlarında bisikletiyle evine dönen Metin Işık’ın, elleri sopalı bir grup tarafından yolunun kesildiği ve darp edildiği görülüyor. 

Saldırganlardan birinin daha önce kendisini tehdit eden Mutluhan K. olduğunu, diğerlerini ise tanımadığını belirten Işık, “Camiden eve giderken kalabalık bir grupla karşıma çıkan Mutluhan K., ‘Nasılsın ağabey?’ deyip, silah çekti. Ardından da elindeki sopa ile vurdu. Ardından diğerleri de vurmaya başladı. En az 15 kişi vardı. Kafamda, sırtımda ve ayağımda yaralar vardı. Hastaneye gidip tedavi oldum, rapor aldım. Sonra karakola gidip, şikâyetçi oldum. Yazdığım haberler birilerini rahatsız ettiği için saldırıya uğradım. Saldırganların kimliği belli. Adalet önünde hesap vermelerini istiyorum” ifadelerini kullandı. 

Türkiye Gazeteciler Sendikası Diyarbakır Temsilcisi Mahmut Oral ise  sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Işık, MHP milletvekili Yaşar Karadağ’ı eleştirdiği yazıları nedeniyle, cami çıkışında saldırıla uğruyor. Vurun diye bağıran kişinin ise Iğdır Ülkü Ocakları Başkanı Mutluhan Kaşkar olduğu ileri sürülüyor. Işık’ın sağlığı iyi” ifadelerine yer verdi.