Fırat Erez, paylaşımları nedeniyle tutuklandı

Sosyal medya paylaşımı nedeniyle gözaltına alınan Fotoğrafçı Fırat Erez, “Dini değerleri aşağılamak” suçlamasıyla tutuklandı


Fotoğrafçı Fırat Erez, Twitter hesabından yaptığı paylaşımlarda “dini değerleri aşağıladığı” suçlamasıyla çıkarıldığı Antalya Sulh Ceza Hakimliği tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi. Erez, paylaşımında “İslam ahlaksızlıktır” ifadelerini kullanmıştı.

Erez’in Twitter hesabı ise yaptığı paylaşımlar nedeniyle yoğun şikayete maruz kalınca geçici bir süreliğine askıya alındı. Erez, ifadesinde yaptığının doğru olmadığını, suç işlemek amacıyla hareket etmediğini söyledi. Erez, “Bu zamana kadar hiçbir dine, inanca hakaret etmedim, tam tersine saygı duydum. Paylaştığım yazımı düzeltecektim ama birisi bana ait olan telefon numaramı paylaşınca insanlar sürekli beni aradığı için düzeltmeye fırsat bulamadım. Bana yakışmayan bir paylaşım, yanlış anlaşıldım” ifadelerini kullandı.

Fotoğrafçı Erez, 2017 yılında da Twitter üzerinden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya hakaret ettiği iddiasıyla gözaltına alınmıştı.