Ezhel’den mektup var: Kahrolsun sansür

Uyuşturucu kullanımını özendirmek ve kolaylaştırma’ suçlamasıyla 24 Mayıs’ta tutuklanan rapçi Ezhel Twitter’dan yayınladığı mektupta “Kahrolsun sansür, yaşasın tam bağımsız rap” diye yazdı


Ezhel adıyla bilinen rapçi Sercan İpekçioğlu, “Uyuşturucu kullanımını özendirmek ve kolaylaştırmak” iddiasıyla gözaltına alınmasının ardından tutuklanarak Maltepe Cezaevi’ne götürüldü. Cezaevinde kaleme aldığı mektup kişisel Twitter hesabından yayınlanan rapçi, mektubunda, çok ilginç bir koğuşta olduğunu anlatarak şunları yazdı: “İnşaat işçisi de var Amerika mühendislik bitirmiş insan da. Varoş hikayeleri ve entelektüel tartışmalar bir arada. Nedendir bilmiyorum, mahpusluktan mı, duyduğum her şiir, dinlediğim her türkü bugüne kadar duyduğum en güzelleriymiş gibi geliyor.”

Kendisini Başbakanlık İletişim Merkezi’ne (BİMER) şikayet ederek tutuklanmasına neden olan ‘ihbarcı’ya da seslenen İpekçioğlu, “Ben size ne yaptım? Kendimi geçtim, sizi bir anayı ağlatmanın vicdanıyla baş başa bırakıyorum” dedi. Müzisyen mektubunu şu sözlerle sonlandırdı: “Kahrolsun sansür yaşasın tam bağımsız rap!”