Ersin Korkut “Amed başkentimiz” sözleri nedeniyle hedef gösterildi

Oyuncu Ersin Korkut, bir TikTok videosunda sarf ettiği “Diyarbakır Amed, başkentimiz” sözleri nedeniyle pek çok gazetenin, siyasetçinin ve sosyal medya kullanıcısının hedefi oldu. Tepkilerin ardından bir açıklama paylaşan Korkut yanlış anlaşıldığını söyledi


Oyuncu Ersin Korkut geçtiğimiz günlerde sosyal medya uygulaması TikTok üzerinden paylaşılan bir videosu nedeniyle hedef gösterildi.

Sözü geçen videoda kendisine “Diyarbakır’ı nasıl buldun?” diye soran kişiye “Diyarbakır Amed, başkentimiz… seviyoruz Amed’i” cevabını veren Korkut’un videosu paylaşıldıktan sonra, Yeni Akit başta olmak üzere çeşitli gazetelerin, siyasetçinin ve sosyal medya kullanıcısının tepkisiyle karşılaştı. Twitter’da “ErsinKorkutTutuklansın” etiketiyle paylaşımlar yapan pek çok kullanıcının ırkçı söylemlerde bulunması ve çeşitli ırkçı görselleri kullanması dikkat çekti.

KORKUT: “DÜŞÜNCEMİ DOĞRU İFADE EDEMEDİM”

Tepkiler üzerine Instagram hesabından bir paylaşımda bulunan oyuncu Ersin Korkut yanlış anlaşıldığını dile getirerek özür diledi. Korkut şu ifadeleri kullandı:

“Ben Diyarbakır’ı bu yörenin, bölgenin kültür başkenti anlamında söyledim. Hatta gündüz bunu anlatan bir paylaşım yaptım. İzmir Ege’nin kültür başkenti, merkezidir. Bunun gibi… Bu anlamda söyledim ama düşüncemi doğru ifade edemedim. Ben siyasetten anlayan bir insan değilim. Tabii ki bir başkentimiz vardır ve ‘Ankara’dır. Çok üzgünüm. Ben Türkiye’de herkesin birlikte mutlu bir şekilde yaşamasından başka hiçbir şey düşünmem. Herkesten özür dilerim.”