D&R raflarında sansür iddiası

Cumhuriyet muhabiri Seyhan Avşar, Kur’an kursundaki çocuk istismarını anlattığı ‘Rezilsiniz’ adlı kitabının D&R mağazalarında satışa sunulmadığı yönünde duyumlar aldığını yazdı


Cumhuriyet muhabiri Seyhan Avşar, sosyal medya hesabından yaptığı bir açıklama ile, Kur’an kursunda yaşanan çocuğa cinsel istismarı konu edindiği ‘Rezilsiniz’ adlı kitabının D&R mağazalarında satılmadığına dair duyum aldığını dile getirdi.

Avşar yaptığı paylaşımda D&R yetkililerine seslenerek şunları yazdı: “Tarafıma ulaşan okurlar kuran kursundaki çocuk istismarını anlattığım REZİLSİNİZ isimli kitabımın D&R mağazalarında satılmadığından yakınıyor. Kitabıma yönelik sansür mü söz konusu? Neden mağazalarınızda kitabımın satışı yok? Kamuoyuna bu durumu açıklamanızı bekliyorum. @DRdunyasi”

Avşar’ın sorusuna D&R yetkililerinden herhangi bir cevap gelmezken kısa bir süre sonra yeniden bir paylaşım yapan Avşar, yayınevince kitabının D&R mağazalarına dağıtımının devam ettiği yönünde bilgilendirildiğini ve konunun takipçisi olmaya devam edeceğini yazdı.

İstanbul Ümraniye’deki Fıkıh-Der adlı Kur’an kursunda meydana gelen cinsel istismarla ilgili olarak Cumhuriyet Gazetesi’nde yayınladığı haber dosyasını daha sonra ‘Rezilsiniz’ adıyla kitaplaştırmış ve kitap geçtiğimiz temmuz ayında yayımlanmıştı. 

Önde gelen kitap satış mağazalarından biri olan D&R mağazaları daha önce de benzer sansür iddialarıyla gündeme gelmişti.