Cizrespor “ırkçı saldırılar” yüzünden federasyona başvurdu

Kulüp Başkanı Sefinç dilekçede, “Hakem hatalarına ve ırkçı saldırılara maruz kaldığımız maçlara ilişkin federasyon başkanlığına daha öncede resmi başvuruda bulunulmuş, söz konusu yaşanan olumsuzlukların önüne geçilememiştir” dedi


Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) 3. Lig 2. Grup’ta mücadele eden ve dün ligden çekildiğini duyuran Cizrespor, bu kapsamda federasyona başvurdu.

Sputnik’te yer alan Sertaç Kayar haberine göre, Cizrespor Kulübü Başkanı Maruf Sefinç tarafından Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığı’na yapılan başvuruda “Bölgenin tek profesyonel takımı olan Cizrespor’un 2 Şubat 2020 tarihinde oynanan 1970 Ağrı Spor müsabakasında gerek maç esnasında art niyet arz eden hakem uygulamaları ve gerekse mülki amirlerin kulüp oyuncularına ve yöneticilerine karşı tutum ve davranışlarından dolayı maç sonrası basın açıklamasıyla ligden çekildiğimize ilişkin basın duyurusu yapmıştık. Konunun ciddiyet arz ettiği üzere de resmi başvuruda bulunma gereği doğmuştur” denildi.

‘KULÜBÜMÜZ BASKI ALTINDA BIRAKILMAKTADIR’

Cizrespor Kulübü’nün yaklaşık 10 yıldır bölgenin tek sosyal, kültürel faaliyet alanı olarak görev yaptığını belirten Sefinç dilekçedeki gerekçelerini şöyle sürdürdü:

“Bölgedeki faaliyetlerinin ve kötü alışkanlıkların önüne geçme mücadelesiyle gençlerin topluma kazanılmasına ön ayak olmuştur. Sporun birleştirici ve bütünleştirici güç olduğu inancından biran olsun vazgeçilmemiştir. Ancak maalesef gerek deplasmanlarda gerekse iç saha maçlarında hatalı ve art niyetli hakem kararlarıyla ve spor etiğini aşan yaklaşım ve tutumlarla kulübümüz spor faaliyetinin dışında baskı altında bırakılmaktadır. Cizrespor Kulübü’nün hakem hatalarına ve ırkçı saldırılara maruz kaldığı maçlara ilişkin federasyon başkanlığına daha öncede resmi başvuruda bulunulmuş, söz konusu yaşanan olumsuzlukların önüne geçilememiştir”.