Cihan Aymaz’ın katiline müebbet hapis istendi

Cihan Aymaz’ı istediği şarkıyı çalmadığı gerekçesiyle öldüren Mehmet Caymaz hakkında hazırlanan iddianamede müebbet hapis cezası istendi, tahrik indirimi uygulanmaması talep edildi


Kadıköy’de 2 Mayıs 2023 günü istediği şarkıyı çalmadığı gerekçesiyle Kürt müzisyen Cihan Aymaz’ı öldüren Mehmet Caymaz hakkında yürütülen soruşturma tamamlanarak iddianame hazırlandı. Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanana iddianamede 2 Mayıs 2023’te Mehmet Caymaz’ın elindeki içki şişesini bıraktıktan sonra Cihan Aymaz’a bağırarak istek şarkı istediği Cihan Aymaz’ın ise Mehmet Caymaz’a sakin olmasını, istediği şarkıyı çalacağını söylediği kaydedildi. Mehmet Caymaz’ın şarkı istedikten sonra elindeki bıçakla küfürlü tehditler savurarak Cihan Aymaz’ın yanına gittiği, önce boyun kısmından daha sonra ise göğüs bölgesinden yaraladığı, Aymaz’ın ise aldığı yaranın etkisiyle denize düştüğü ifade edildi.

İddianamede ayrıca Caymaz’ın olay yerinde tehdit edildiği, ardından kendisini savunmak için kesici alete başvurduğuna dair savunmasına yer verildi, ancak tanık ifadeleriyle güvenlik kamerası görüntülerinde Mehmet Caymaz’ın savunmasını destekler nitelikte unsurlar bulunmadığını belirtilerek haksız tahrik hükümlerinin uygulanmaması gerektiği belirtildi. Mehmet Caymaz’ın ‘kasten öldürme’ suçundan müebbet hapis cezası ile cezalandırılması istendi.