CHP’den boykot kararı: CNN Türk’ü izlemeyin, izletmeyin

Kararın gerekçesini Tuncay Özkan kanalın, 31 Mart yerel seçimlerinden bu yana iktidarın reklam ajansı gibi çalıştığı ve zararlı yayınlar yaptığı şeklinde açıkladı


CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan, partisinin CNN Türk’e karşı boykot kararı aldığını açıkladı.

Özkan boykot kararını şu sözlerle duyurdu:

“Gerçekleri örterek AKP söylemleri doğrultusunda adeta bir reklam ajansı gibi çalışan televizyon kanalı yerel seçimlerden bu yana CHP karşısındaki konumlandırmasını sürdürmektedir. CNN Türk kanalının patronundan ve yönetiminden iktidarın saray bataklığından çıkıp özgür tutum takınmalarını ve objektif yayıncılık ilkelerine sarılmalarını talep ediyoruz.

CHP’LİLER YAYINLARA KATILMAYACAK, İZLEMEYECEK

Yerel seçimlerden bu yana tahammül edilemez noktaya ulaşan bu gerçekler ve gerekçeler karşısında değerlendirmeler yapan CHP MYK 3 Şubat 2020 tarihinde yaptığı toplantıda partimize ve partililerimize tuzak kurma, kötü gösterme ve gerçekleri çarpıtma gayretleri nedeniyle CHP’lilerin CNN Türk kanalındaki yayınlara katılmaması kararı alınmıştır. CHP’li hiç kimse, yöneticisinden üyesine hiçbir partilimiz, CNN Türk kanalına çıkmayacak, yayınlarına katılmayacak, tuzaklarını boşa çıkaracaktır. Bu kanalın zararlarından korunmak için yurttaşlarımıza CNN Türk yayınlarını izlememelerini, çocuklarına izletmemelerini tavsiye ediyoruz. Saygılarımızla milletimize duyururuz.”

CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel de boykotla ilgili bir açıklama yaparak CNN Türk’ün sosyal medya hesaplarını takibi bırakmaya, kanalı izlememeye ve bu kanala destek verenlere mesafe koymaya çağırdı.

 

BOYKOT TWITTER’DA BİR NUMARAYA YÜKSELDİ

CHP’nin başlattığı CNN Türk boykotu çok sayıda kişi tarafından desteklendi. Sosyal medyanın da önde gelen konularından biri haline gelen boykot, çok sayıda kişi tarafından tartışıldı. #CnnTürkBoykot etiketi, Twitter gündemlerinde bir numaraya yükseldi.

 

İMAMOĞLU DA AHMET HAKAN’LA YAYININI İPTAL ETTİ

CHP’nin boykot kararı almasının ardından İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, 12 Şubat’ta Ahmet Hakan ile yapacağı Tarafsız Bölge programını iptal etti.