Can Ataklı hakkında soruşturma başlatıldı

Bir YouTube yayınında “Tayyip Erdoğan seçimle gider mi? Bana göre hayır” diyen gazeteci Can Ataklı hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı


İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı YouTube yayınında “Tayyip Erdoğan’ın artık seçimle bu ülkenin başından gitmesi bana pek mümkün görünmüyor” diyen Can Ataklı hakkında 5 Ocak 2021’de soruşturma başlattı. Kardeşlik Derneği adına iki avukatın “Halkı kin ve düşmanlığa sevk etmek” iddiasıyla yaptığı suç duyurusunun ardından başlatılan soruşturmayı ise Sabah duyurdu.

Sabah, Ataklı’nın darbe iması yaptığı iddiasında bulundu. Ataklı yayında şu sözleri kullanmıştı:

“Tayyip Erdoğan seçimle gider mi? Bana göre hayır. Tayyip Erdoğan’ın artık seçimle bu ülkenin başından gitmesi bana pek mümkün görünmüyor. Ne demek seçimle gitmez? O zaman darbe mi olacak? Darbe ihtimalini en en az görenlerdenim. Darbe, hem de bugünün koşullarında darbe yapabilecek kabiliyet yok…. Tayyip Erdoğan’ın gitmesi için çok büyük bir halk öfkesinin olması lazım. Büyük bir doğal afet, büyük bir deprem, başka bir doğal felaket… Çok büyük sel, çok büyük yangınlar… Ama en korkutucu olan Türkiye’nin bir askeri başarısızlık elde etmesi.”