Boğaziçi Üniversitesi’nde özel güvenlik direnişe dair posterleri topluyor

Boğaziçi Üniversitesi’nde özel güvenliğin, akademisyenlerin ofis kapılarına astıkları direnişe dair afişleri ve posterleri topladığı ve karşı çıkan akademisyenlerin odalarının fotoğrafını çektiği bildirildi


Kaynak: Boğaziçi Üniversitesi Akademisyenleri

Boğaziçi Üniversitesi’nde özel güvenliğin, akademisyenlerin ofis kapılarına astıkları direnişe dair afişleri ve posterleri topladığı ve karşı çıkan akademisyenlerin odalarının fotoğrafını çektiği bildirildi.

Boğaziçi Üniversitesi Akademisyenleri’nin konu ile ilgili açıklaması şu şekilde:

“Boğaziçi Üniversitesi’nde özel güvenlik binaları gezip akademisyenlerin ofis kapınalarına astıkları 674 gündür devam eden direnişe dair afiş ve posterleri topluyor.  Ofisinde olan ve özel güvenliğin müdahalesine karşı çıkan akademisyenlerin oda kapılarının fotoğraflarının çekildiği belirtiliyor. Bu sabah Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü akademisyenlerinin odalarını gezen görevliler, kapılarda asılı olan Tolga Sütlü’nün görevine iade edilmesini talep eden afiş ve posterleri topladı. Hafta sonu da benzer şekilde akademisyenler okulda değilken Eğitim Fakültesi binasının koridorlarındaki afişler ve yine Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü’ndeki akademisyen ofislerinin kapısındaki afiş ve posterler sökülmüştü.”

Sökülen posterlerin ve afişlerin bir kısmı şöyle: