Baran Furkan Gül, Yurt Gazetesi’nden ayrıldı

Yurt Gazetesi editörü olarak görev yapan Baran Furkan Gül, Twitter hesabında yaptığı açıklamada haberinin kaldırılması nedeniyle istifa ettiğini söyledi


Yurt Gazetesi Editörü olarak görev yapan Baran Furkan Gül Twitter hesabında yaptığı açıklamada baskılardan ve haberinin kaldırılmasından dolayı istifa ettiğini açıkladı. Gazetecilik yapamadığını söyleyen Gül, sigortasız çalıştırıldığını, maaşında kesinti olduğunu belirtti. Yaptığı bir haberin de kısa bir süre sonra kaldırıldığını söyleyen Gül, haberin kaldırılmasının ardından ise istifa ettiğini açıkladı.

Gül, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda sigortası meslek kodu farklı olduğu için sendikalı olamadığını ve tüm uyarılara rağmen bu yanlışın düzeltilmediğini belirtti. Gül devamında, “Kendisini sol, sosyalist, demokrat ve emekten yana insanlar olarak tanıtan gazete yöneticileri hakkındaki değerlendirmeyi siz değerli dostlarıma bırakıyorum,” dedi.

Gül, Atatürkçü Düşünce Derneği içindeki muhalif bir grubun basına gönderdiği bir iddiayı haberleştirmesi sonrasında gazete yönetimin haberi kaldırmasını istediğini belirtti. Gül, “Bu durumu kabul etmediğimi, haberin kaldırılması durumunda ise istifa edeceğimi bildirdim. Kendilerinin yanıtı ise ‘Sen bilirsin’ oldu. Yani haberim yurtgazetesi.com.tr’ye girildikten yirmi bir dakika silindi. Durumu daha komik hale getiren ise Yurt Gazetesi’nin internet sitesinden rica-minnet kaldırılan haberimin farklı haber portallarında halen yayında olmasıdır” diye yazdı.