Babası Rabia Naz’ın resminden dolayı sorgulandı

İki yıl önce şüpheli şekilde ölen Rabia Naz Vatan’ın babası, üzerinde kızının resmi olan tişörtle Taksim’de gezdiği için polislerce durdurularak, sorguya çekildi


Giresun’un Eynesil ilçesinde 2018 yılında şüpheli bir şekilde ölen Rabia Naz Vatan’ın babası Şaban Vatan, üzerinde kızının fotoğrafı olan tişört giydiği için İstanbul Taksim’de polisler tarafından durduruldu. Şaban Vatan konuyla ilgili Twitter’da yaptığı paylaşımda polislerin kimlik kontrolü yaptığını söyledi.

Savcılığın 16 Temmuz’da iki yılı aşkın süredir devam eden soruşturma sonrası takipsizlik kararı vermesi üzerine ‘Neredesin adalet’ yazan tişört giyen Vatan, “Vaay arkadaş insanın ülkesinde çocuk canı Rabia Nazımızın resmi olan tişörtle Taksim’de bulunması suç oluyormuş. Polis memuru bana bu tişörtle neden Taksim’de olduğumu sordu? Ben de ‘Ben babasıyım Rabia Naz’ın. Siz Rabia Naz resmi görünce sorgulama mı yapıyorsunuz?’ dedim. Kimliğimi dahi kontrol ettiler. Tanımıyorlarmış. Yazık dedim yazık. Siz Rabia Nazımızın resmi tişörtlü olanlara suçlu gibi mi sorguluyorsunuz dedim. Sonra özür dilediler. Yazık sanki Rabia Naz terörist” ifadelerini kullandı.

Daha sonra tişörtle olan fotoğraflarını paylaşan Şaban Vatan bu tişörtle mahkemeye çıktığını ve tepki bile almadığını söyledi. Vatan bir de tepkisini dile getirdiği video çekerek sosyal medya hesabından paylaştı: 

Şaban Vatan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya attığı Whatsapp mesajını da Twitter’dan paylaştı. (Kaynak: Gazete Duvar)